FRL alebo Fashion Recycling Lab bude ďalší, ktorého si predstavíme v rámci mini seriálu ŠAFKO. Tiež majú svoj kontajner. Tiež tvoria. No trochu inak.

FRL som asi prvýkrát začal vnímať až na jeseň minulého roka počas Slovak Fashion Week-u, aj keď sú tu s nami už pekných pár rokov. Spolu s básnikom Šimonom Ondrušom tu tvorili zaujímavé a vtipné potlače na obliečky a kapesníčky. Veľmi sa mi to páčilo. Priamo na Šafárikovom námestí, priamo pred kontajnerom, ktorý slúži ako ich ateliér, showroom, či obchod.

Fashion Recycling Lab to je kolektív šikovných dizajnérov pôsobiacich v Bratislave, konkrétne Nina Marčeková, Illah van Oijen, Alexandra Ilkivová plus ďalší, ktorí s nimi spolupracujú. Ich produkty sú výnimočné tým, že vznikli a stále vznikajú z použitých materiálov a oblečenia, či z hocičoho iného, z ktorého sa dá vytvoriť niečo výnimočné, netradičné. Samotné “kúsky” sú unikátne a niekde inde by ste ich márne hľadali. Navrhujú a vyrábajú oblečenie, módne doplnky, či šperky pre dámy a pánov. Ich tvorba ma natoľko zaujala, že som sa chcel s Vami o ňu podeliť. Nech všetci vedia a vidia, akých máme na Slovensku šikovných ľudí. A postupne ich tu nájdete oveľa viac. 🙂

 

 

 

Kompletnú kolekciu ako aj info o FRL nájdete na ich Facebooku alebo na http://www.frl.sk

 

Zdroj

Komentovať dobré veci

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s